Настоящото изследване е първият монографичен опит за разглеждане на етикета в интернет (нетикета) и конкретно в контекста на възпитанието на юношите. Проблемът е с все по-нарастваща актуалност, тъй като юношите са сред най-активно оставящите своя дигитален отпечатък участници в глобалната мрежа.
А тяхното бурно и нерядко противоречиво развитие се комбинира с такова и на глобалната мрежа, и на свързания с него утвърждаващ се етикет, което носи още предизвикателства. На основата на обстоен теоретичен анализ и практико-приложно изследване за пръв път са изведени конкретни правила за успешно пребиваване в интернет – основно за електронната поща и социалните мрежи.
Предложени са и своеобразен примерен модел и насоки за взаимодействия и „придружаване“ на юношите – утрешните възрастни – по Пътя на възпитаване на умения за културно, за безопасно, допълващо контакта на живо и със (само) сътворяващ характер пребиваване във виртуалното пространство.
Владислав Господинов е завършил специалност Педагогика на девиантното поведение във Факултета по педагогика при Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Доктор е по педагогика и преподавател в същия факултет, катедра Теория на възпитанието.
Преподавателската практика и изследователските му интереси са насочени към теорията на възпитанието, юношеството, интелигентността, педагогиката и фотографията, социалната работа с деца и др. Автор е на монографията "Юноши. Девиации. Емоционална интелигентност", на студии и статии, на фотографски албуми и фотографии за книги и рекламно-информационни материали.